De invloed van Zweedse eigenaren op de Amerikaanse drafsport begint steeds duidelijkere vormen aan te nemen. Naast de winst van, de in Zweeds bezit zijnde, Perfect Spirit (SRF Stable – Lennart Ågren) in de Hambletonian, speelden de Zweden ook op de Lexington Selected Yearling Sale een belangrijke rol. Met een bod van 480.000 dollar had Ågren het laatste bod op Beautiful Sin (Muscle Hill x Cantab Hall) en daarmee werd de merrie het duurste jaarling van de veiling. Een dag eerder had Anders Ström (Stal Courant) de lat al hoog gelegd met zijn bod van 330.000 dollar op Rifleman, een zoon van Father Patrick uit een Donato Hanover-merrie. In totaal kochten de Zweden 63 jaarlingen op deze veiling.

Ook de Nederlandse eigenaren verenigd in Stable Why Not deden van zich spreken. Zij kochten 3 jaarlingen tijdens de Lexington Selected Yearling Sale. Hun eerste aankoop betrof Soul Strong, een hengst van Father Patrick uit de Yankee Glide-merrie Sheer Soul. Zij bracht o.a. al Designed to Be (1.51,3 – $. 656.166). Ook hun tweede aankoop betrof een nakomeling van Father Patrick. Dit keer hadden de mannen het laatste bod op Frosted, het eerste product van de merrie Boccone Dolce, een kleindochter van de legendarische merrie Pizza Dolce. De laatste aankoop was Paradigm, een merrie van Cantab Hall uit de beroemde lijn van Amour Angus. Daarmee is deze Paradigm nauw verwant aan grootheden zoals Conway Hall, Angus Hall en Andover Hall terwijl ook één van de hofleveranciers van deze veiling, Trixton, dit bloed in zijn aderen heeft.

In vijf dagen tijd werden er in Lexington zo’n 337 jaarlingen verkocht waarbij de hengsten en de merries ongeveer evenredig vertegenwoordigd waren. De jaarlingen brachten in totaal 20.389.000 dollar op. Voor de hengsten werd 10.251.000 dollar neergeteld (gemiddeld $. 62.889) terwijl voor de merries in totaal 10.138.000 dollar werd betaald (gemiddeld $. 58.264) en daarmee brachten de hengsten een kleine 8% meer op dan de merries.

Hofleverancier in deze veiling was Muscle Hill. Van hem verschenen er liefst 49 jaarlingen in de veilingring waarbij kopers tot gemiddeld 98.500 dollar moesten gaan om in het bezit te komen van zo’n exclusief jaarling. Bij Muscle Hill gold dat de merries nét even duurder waren dan de hengsten maar daar zal de veilingtopper Beautiful Sin ongetwijfeld debet aan zijn!

Interessante “runner up” bij de vaderpaarden was Muscle Mass. Van deze hengst werden slechts 5 jaarlingen geveild maar dat leverde wel een gemiddeld bod van een kleine 92.000 dollar op. Daarmee is Muscle Mass voor de fokker absoluut “value for money”.

De top drie werd gecompleteerd door Father Patrick. Van hem werden 21 jaarlingen verkocht voor een gemiddelde prijs van zo’n 82.000 dollar.

De nieuwkomers onder de vaderpaarden konden ook rekenen op meer dan gemiddelde belangstelling. Archangel tekende vijf maal voor het vaderschap en voor een nakomeling van hem moest de koper gemiddeld zo’n 51.600 dollar betalen. E L Titan was nog gewilder. Voor een product van de zoon van Muscle Hill uit de moederlijn van de miljonairs Canland Hall en Cameron Hall, betaalde de koper gemiddeld bijna 80.000 dollar.

Hieronder vindt u een overzicht van de meest toonaangevende vaderpaarden van de Lexington Selected Yearling Sale 2017:

Hengstaantal jaarlingenopbrengst ($)gemiddeld ($)
Muscle Hill494.830.00098.571
Muscle Mass5459.00091.800
Father Patrick211.723.00082.048
E L Titan6479.00079.833
Chapter Seven12781.00065.083
Cantab Hall422.695.00064.167
Trixton341.975.00058.088
Explosive Matter8457.00057.125
Archangel5258.00051.600
Kadabra191.079.00051.381
Credit Winner271.194.00047.926
Conway Hall9377.00041.888
Donato Hanover15611.00040.733

Het overzicht geeft duidelijk aan dat men in Amerika nog steeds veel vertrouwen heeft in de topvererver Muscle Hill en dat is ook terecht. De hengst blijft in de breedte jaargangstoppers afleveren. Opvallend is de positie van Muscle Mass. Hem kennen we in ons land voornamelijk als vader van de Duitse Derby winnaar Muscle Scott (1.12,5 – €. 151.495) maar met Juan Bros en Joe Fanatic heeft u tijdens de Wolvega International Yearling Sale twee keer kans op een nakomeling van deze tophengst.

Tijdens de eerste editie van de Wolvega International Yearling Sale zijn maar liefst zeven hengsten uit het illustere rijtje hierboven, vertegenwoordigd. Onze slogan is niet voor niets “Wolvega International Yearling Sale, where you can meet your future Champion!”.